Czy psychoterapia pomóc może na problemy z zaburzeniami potencji?

Zaburzenia potencji, a więc impotencja….

Zaburzenia potencji męskiej są powszechnie znane jako impotencja. Problem ten dotyka średnio mniej więcej jednego na dziesięciu mężczyzn w grupie wiekowej dwadzieścia jeden, a siedemdziesiąt pięć lat. Problemy z potencją są utożsamiane z zaburzeniami u mężczyzn wzwodu. Światowa Organizacja Zdrowia zastąpiła właśnie termin impotencja pojęciem w dokładniejszym ujęciu medycznym jakim są właśnie zaburzenia erekcyjne. Musimy jak najbardziej pamiętać, że o wszelkich zaburzeniach mówić możemy dopiero wtedy, gdy problemy z potencją zdarza się podczas płciowego współżycia wielokrotnie. Podczas seksualnych kontaktów epizodycznie, a szczególnie, gdy im towarzyszy zmęczenie czy  też stres – problem właśnie ze wzwodem jest najczęściej normalnym zjawiskiem. Punkt wyjścia podejmowanie kroków jakichkolwiek, aby zlikwidować problemy erekcyjne musi być wizyta u lekarza urologa czy tez u lekarza seksuologa. Lekarze ci zdiagnozują przyczynę jak i także zleci leczenie odpowiednie.

Jaki jest wpływ psychiki na wszelkie problemy z potencją?

Problemy z zaburzeniami potencji niemal w osiemdziesięciu procentach przypadku swoje źródło mają właśnie w ludzkiej psychice. Problem z potencją obecnie ma jeszcze więcej mężczyzn. Nie jest to w ogóle zaburzenie, które przypisane jest dla mężczyzn w starszym wieku. W problemie o psychicznym podłożu sam mechanizm erekcji jest po prostu zablokowany bez względu czy doszło do fizycznych urazów czy też organicznych chorób. Właśnie przez to brak erekcji wystąpić może u zdrowego jak i także u młodego mężczyzny. Erekcja jest symbolem męskości oraz zdrowia, dlatego właśnie jej brak u mężczyzn powoduje niepokój, lek, a w przypadkach skrajnych nawet depresję czy też emocjonalny kryzys. Sytuacje, które powodują problemy z zaburzeniami potencji o psychogennym podłożu to:

  • lęk przed jakimiś sytuacjami, na przykład niechcianą ciążą, zarażeniem HIV,
  • zaniżone samoocena, kompleksy, obawa przed kompromitacją,
  • wyparte oraz ukryte homoseksualne skłonności,
  • jakieś niezrozumienie w związku, na przykład kłótnie, nadmierna kontrola, nadopiekuńczość, brak zaufania, ciągła kontrola, zdrada, nieuświadomione urazy czy też monotonia w seksualnej sferze.

Co wiemy o psychoterapii?

Psychoterapia to terapia, która się rozpoczyna od wywiadu dokładnego. Należy także wypełnić kilka psychotestów oraz odpowiedzieć na pytania standardowe. Bardzo często w sam proces terapii jest angażowana partnerka, która zapewnić może dodatkowy komfort mężczyźnie oraz wpłynąć na dużą otwartość podczas spotkań. Rozmowa szczera o problemach znacznie wzmacnia relacje wzajemne. Właśnie dlatego psychoterapia może czy też powinna być łączona z pozostałymi metodami farmakologicznymi leczenia. Celem głównym psychoterapii jest na pewno przywrócenie seksualnej sprawności mężczyzny przez dotarcie do samych przyczyn tychże zaburzeń. Najważniejsze jest także to, aby podczas leczenia każdy z mężczyzn się otworzył. Tylko i wyłącznie dzięki temu pokona wszelkie bariery, rozwiąże wewnętrzne konflikty oraz przełamie mechanizmy wadliwe zachowania jak i także reakcji na sytuacje, które są związane z różnego rodzaju zaburzeniami wzwodu. Dodatkowo podczas terapii jest prowadzona praca nad odbudowaniem poczucia wartości czy też wyrobienia oczekiwań realnych, które są związane z seksualnym życiem. Podczas leczenia jest także prowadzona praca, aby odbudować poczucie własnej wartości czy też wyrobienia realnych w sobie oczekiwań, które są związane z seksualnym życiem. Podczas leczenia przechodzi się przez kolejne etapy. Pozwalają one na kompleksowe podejście jak i także na eliminację problemu. Terapeuta przekazuje wszelkie informacje na temat zaburzenia. Do tego wyjaśnia na czym cały proces będzie polegał. Zostaje przeprowadzana także praca, aby likwidować lęk, który dotyczy seksu czy też seksualnych zachowań. Do tego dochodzi także modyfikacja wadliwych schematów. Poza tym mężczyzna czy też mężczyzna razem ze swoją partnerką się uczy rozwiązywania wszelkich problemów pojawiających się w związku. Do tego mają oni szansę na pogłębienie relacji oraz zwiększenie zaufania. Faza końcowa terapii wszelkich problemów z potencją polega na niczym innym jak na zapobieganiu wszelkich nawrotów. Zaburzenia erekcyjne dla mężczyzn cały czas są problemem bardzo wstydliwym. Nie szuka on w związku z tym pomocy fachowej. Jest to bardzo duży błąd. Obecnie medycyna w naprawdę wielu przypadkach pomaga. Szukanie jednak rozwiązań na własną rękę, nie zawsze kończy się pozbyciem problemu. Jest całkiem inaczej. Problem się wręcz pogłębia i do tego dochodzi coraz większa frustracja. Farmakologiczne środki mają głównie zastosowanie na organicznym tle. Właśnie dlatego ich stosowanie samodzielnie nie pomoże, gdy samo podłoże jest w ogóle psychogenne. Oprócz tego w przypadku tego problemu sprawdzi się zasada, że im zwlekanie dłuższe z samym podjęciem leczenia, tym czas oczekiwania na sam rezultat jest nieco dłuższy. Czasem musimy sięgnąć po lek Kamagra. Kamagra może się okazać dużo lepsza od psychoterapii, a do tego Kamagra może zacząć działać już po piętnastu minutach.

Źródło informacji: https://www.aptekakamagra.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *