100 dni szczęścia: Dzień 1. Ikea

2016-01-09 17.54.07

To niesamowite, ale wyzwanie 100 dni szczęścia działa już od pierwszego dnia. W poszukiwaniu radości i uśmiechu nagle człowiek zauważa rzeczy, które wcześniej wydawało się, że się po prost „się dzieją”. A skoro „się dzieją”, nie trzeba na nie zwracać uwagi, bo my nie jesteśmy ich stwórcami. Ciekawa rzecz się dzieję, kiedy zaczniemy świadomie przeżywać każdą taką chwilę dostrzegając swoją obecność w niej, doceniając jej różne elementy.

Mój przykład: zakupy. Nie przepadam, ale od czasu do czasu trzeba pojechać. Nie lubię tłumów, nie znoszę jak dotykają mnie w sklepie obcy ludzie i kiedy jest z gorąco, a to najczęściej występujące elementy zakupów ;) Dziś byłam z Mamą po wyposażenie sypialni rodziców. Kiedy wybierałyśmy łóżko musiałyśmy oczywiście przetestować materac i wtedy powstało zdjęcie. Uśmiałyśmy się na zakupach, zjadłyśmy to co w Ikei jest najlepsze czyli hot-dogi i pierwszy raz od dawna stwierdziłam, że zakupy nie muszą być aż tak złe. Chociaż nigdy nie będą moim ulubionym zajęciem ;) Zastanówcie się chwilę co Wam poprawiłoby humor podczas nielubianych zajęć i spróbujcie do wcielić w życie. Wtedy świat od razu wydaje się piękniejszy!

Do każdego dnia opisanego przez Mateusza Grzesiaka w jego książce „Jak się robi szczęście w 100 dni” dołączone jest zadanie. Stanowią one uzupełnieniem drogi do szczęścia, więc zamieszczam je, żebyście też mogli wykonać. Oto ono:

 

Ćwiczenie 1:

Wypisz listę rzeczy, które chcesz zrobić w tym roku. Przy każdym punkcie dopisz nagrodę, jaka Cie czeka po jego zrealizowaniu :) Niech to będzie Twoja motywacja do ciężkiej pracy nad ich realizacją.

 

Dla mnie to łatwe ćwiczenie, bo robię to od kilku lat :) Na końcu świeżo zakupionego kalendarza wypisuję listę zadań na przyszły rok. Nowością są dla mnie nagrody i ich wymyślenie było dla mnie najtrudniejsze, ale nie poddałam się. Tak wygląda moja lista. Zasłonięte miejsce to marzenie z tych „tajne przez poufne” ;) Jeżeli uda się je spełnić, będzie najlepsze nagrodą za cały trud włożony w jego realizację.

A jakie są Wasze plany na 2016?

2016-01-09 22.20.55

Podziel się z innymi
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>