Dzień 12. Szczęście to wspieranie innych

shutterstock_180191942-672x372

Dzisiejszy powód do szczęścia wymaga kilku słów wstępu. Nie jest tak oczywisty jak stan błogiego lenistwa i zadowolenia po zjedzeniu lodów na kanapie przed TV, ale nie daje też skutków ubocznych w postaci nieplanowanej zmiany rozmiarów spodni ;) Jest zatem zdrowy, można go używać bez obawy o niechciane konsekwencje i dostarcza radości nie tylko nam, ale też innym ludziom.

Dzisiejszy powód do szczęścia to pomaganie i wspieranie innych. Być może są wśród Was, Drodzy Czytelnicy, osoby chore na SM, które nie wypełniły jeszcze ankiety przeprowadzanej w ramach Europejskiego Badania Kosztów Choroby? Albo może macie kogoś takiego wśród znajomych? Przekażcie jej albo jemu wiadomość, że to bardzo ważne i pomoże organizacjom takich jak Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego i nie tylko w walce o poprawę dla polskich pacjentów. Dlaczego takie ważne jest, aby zebrać te dane? Pozwolą one rozpoznać skalę problemu jakim są wysokie koszty leczenia, rehabilitacji i codziennego życia osób ze stwardnieniem rozsianym. Dane te z kolei będą mogły stanowić namacalny i niepodważalny powód w walce o lepszy dostęp do leczenia czy darmowej rehabilitacji. Łatwiej jest o zmianę czegoś, co zostało dobrze zbadane i dokładnie wiemy, jak to wygląda.

Pomóżmy więc sobie, Drodzy Czytelnicy z SM i ich najbliżsi, oraz innym pacjentom dowiedzieć się jak dokładnie żyje się w Polsce z ta choroba. Przekażcie dalej link do ankiety, która jest anonimowa, a w badaniu mogą wziąć sami chorzy jak i ich opiekunowie. Liczy się każdy głos ;) Do dzieła! Więcej informacji o badaniu można znaleźć tutaj: http://www.ptsr.org.pl/pl/europejskie_badanie_kosztow_choroby.html

 

Ćwiczenia 12:

Zrób dziś coś dobrego. To nie musi być wielka rzecz. Pomóż sąsiadce wnieść zakupy, zadzwoń do koleżanki i zapytaj po prostu co u niej słychać, wystaw miskę mleka dla kotów żyjących w piwnicy Twoje bloku. Albo uśmiechnij się do kogoś w autobusie. Każdy mały gest może przyczynić się do tego, że druga osoba będzie dziś bardziej szczęśliwa :)

Podziel się z innymi
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>