I Bieg Wdzięczności <3

20150606_133709

Zdecydowałam się pobiec jak tylko zobaczyłam nazwę. Bieg Wdzięczności. Cel: przypomnieć o tym, że warto dziękować i doceniać. Trudno o piękniejsze przesłanie :)

Kiedy myślałam o starcie i jego haśle przypomniałam sobie wywiad z Julką i komentarze, które pojawiły się po jego publikacji. „Jak można być wdzięcznym za byciem chorym?! To dopiero jest chore!”. Ale czy na pewno? Nie mówię, że gdybym miała wybór i możliwość cofnięcie czasu, chciałabym po raz kolejny usłyszeć diagnozę SM. Z drugiej strony, skoro to się już stało i muszę zmierzyć się z faktem pojawienia się w moim życiu nieuleczalnej choroby, dlaczego mam nie doceniać tego, co ona mi dała?

20150606_113430Ja jestem swojemu SM wdzięczna za kilka rzeczy. Za rodzinę, przyjaciół i znajomych, którzy są przy mnie. Za ludzi, których widziałam w swoim życiu tylko przez chwilę, ale ten moment był wartościowy i zmienił mnie na lepsze. Za rozwój pasji, jaką jest bieganie. Paradoksalnie, gdyby nie choroba na pewno nie zdecydowałabym się na maraton! Za za przekonanie o tym jak bardzo mogę liczyć na najbliższych, jak wiele oni znaczą dla mnie i ja dla nich. Za blog, który stał się moją drugą pracą, którą lubię i z przyjemnością poświęcam jej wolny czas. Za wszystkie śmieszne wspomnienia jak ucieczka ze szpitala. Za wszystkie ciężkie chwile, które sprawiły że jestem mądrzejsza. Za sztukę pozytywnego myślenia.

Dziś w połowie trasy myślałam, że rozpłynę się. Miałam wrażenie, że buty stapiają się z asfaltem. Czułam, jakbym biegła po rozgrzanej smole ;) Piekielny upał nie wygrał jednak ze mną! Ukończyłam bieg na 5 km. Po biegu Tata stwierdził: „Na mecie wyglądałaś lepiej niż z połowie trasy”. Radość na mecie przysłoniła zmęczenie i teraz w domowej kolekcji medali mam już o jeden więcej.

Dziękuję! :)

 

IMG_3419IMG_3421IMG_3428IMG_3431IMG_3434IMG_3435IMG_3439

Podziel się z innymi
 •  
 •  
 •  

4 komentarze “I Bieg Wdzięczności <3”

 1. Katarzyna pisze:

  To prawda Twoja rodzina jest cudowna:) ważne, że ich doceniasz:) super wyglądasz:)

  1. withasmile.pl pisze:

   Dziękuję Kasiu! Bardzo staram się doceniać, bo człowiekowi zbyt często umyka to, co jest zbyt blisko.

 2. Akpork pisze:

  Wdzięczność jest szalenie ważna. Pięknie, że doceniasz ;) Masz wspaniałych bliskich… :)

  1. withasmile.pl pisze:

   Dziękuję! Pięknie jest ich mieć :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>