Akcja: wakacje, czyli na jakie zabiegi warto zdecydować się w gabinecie medycyny estetycznej

Lato to zdecydowanie okres, w którym szczególnie powinniśmy zadbać o naszą cerę i skórę. Na przestrzeni tej pory roku są one najbardziej narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Lato to także czas, w którym dość często eksponuje się swoje ciało – choćby w trakcie wakacyjnych pobytów na plaży czy nad jeziorem. Warto zatem zadbać o to, aby wyglądało ono atrakcyjnie. W tym celu najlepiej udać się do gabinetu medycyny estetycznej i skorzystać z kilku popularnych zabiegów.

Endermologia – skuteczny sposób na cellulit

W okresie letnim wielu paniom szczególnie zależy na pozbyciu się cellulitu. Medycyna estetyczna oferuje w tym zakresie skuteczne rozwiązania. Jednym z nich jest endermologia LPG. Cellulit to bowiem nic innego jak nadmiar tłuszczu bądź wody, które gromadzą się pod skórą. Efektem są pojawiające się na niej nieestetyczne nierówności. To zmora i bolączka bardzo wielu kobiet. Każda z pań latem chciałaby się pochwalić piękną i gładką skórą, lecz niestety cellulit często to burzy podobne plany. Warto więc wiedzieć, że problem ten można w znacznym stopniu zredukować. I bardzo często rozwiązaniem okazuje się właśnie podciśnieniowy masaż skóry, czyli wspomniana już endermologia. Jak można przeczytać również na tej stronie, do wykonania tego zabiegu wykorzystuje się specjalny aparat z wbudowaną głowicą. W pierwszej kolejności osoba biorąca udział w kuracji zakłada specjalny kombinezon. Celem takiego stroju jest niedopuszczenie do bezpośredniego kontaktu urządzenia ze skórą. Natomiast sam zabieg polega na zasysaniu fałdu skórnego między rolki głowicy. Dzięki temu pobudzane są tkanki głębokie skóry. Zabieg ten może być stosowany na niemal każdej części ciała – często wykonuje się go choćby na udach, pośladkach, brzuchu czy przedramionach. Wyjątek stanowią tu jednak okolice biustu. Z drugiej strony, enderomologię LPG przeprowadza się również na twarzy. Służy to skutecznemu redukowaniu zmarszczek i odmłodzeniu cery.

Znakomite rezultaty peelingu kawitacyjnego

Latem warto zadbać także o stosowne oczyszczenie skóry twarzy. Tym bardziej, że to właśnie ona jest najbardziej narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Jeśli zależy nam na skutecznej pielęgnacji cery, znakomitym rozwiązaniem okaże się skorzystanie z peelingu kawitacyjnego w gabinecie medycyny estetycznej. To zabieg, który skutecznie usuwa ze skóry twarzy wszelkie zanieczyszczenia, martwe komórki, nadmiar zaskórników, zalegające zrogowaciałości naskórka oraz bakterie i toksyny. Dzieje się to za sprawą odpowiedniego wykorzystania ultradźwięków. Sam zabieg jest prosty i całkowicie bezpieczny. W pierwszej kolejności zwilża się powierzchnię obszaru poddawanego kuracji. Następnie woda w kontakcie z ultradźwiękami, emitowanymi przez specjalne urządzenie, zmienia się w pęcherzyki gazowe, które, pękając, likwidują zrogowaciały naskórek. Co ważne, podczas zabiegu dociera się do głębszych warstw naskórka. Dzięki temu peeling kawitacyjny przynosi znacznie lepsze rezultaty, niż tradycyjne formy tego typu pielęgnacji.

Hydrafacial i oxybrazja – jakie efekty oferują?

Peeling kawitacyjny to nie jedyny skuteczny zabieg na oczyszczenie skóry twarzy. Wśród popularnych kuracji pielęgnacyjnych należy wyróżnić także hydrafacial i oxybrazję. Hydrafacial to zabieg pielęgnacyjny, mający na celu usunięcie wszelkich zanieczyszczeń na skórze oraz martwych komórek. Dodatkowo, do skóry aplikowane są dodatkowe środki. Mowa tu o antyoksydantach czy też kwasie hialuronowym lub salicylowym. Skutecznie odświeżają i nawilżają one skórę. Innym popularnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest oxybrazja. Polega na delikatnym złuszczaniu martwych komórek naskórka. Dzieje się to poprzez aplikowanie pod ciśnieniem strumienia soli fizjologicznej. Co ważne, jest to zabieg nie tylko skuteczny, ale i przyjemny. Dlatego właśnie poleca się go przede wszystkim osobom o skórze wrażliwej, alergicznej i naczyniowej.

Leave a comment