Do czego można wykorzystać aloes do picia?

W sklepach coraz częściej można trafić na aloes do picia. Sprawdzamy, do czego się przydaje i który będzie najlepszy dla osób dbających o zdrowie.

Aloes jest znany od wieków dzięki swoim prozdrowotnym właściwościom. Pochodzi z  półwyspu arabskiego, gdzie pomagał przetrwać pokoleniom beduinów na pustyni. Wystarczyło odłamać taką niepozorną gałązkę i wyssać z niej miąższ, by uzupełnić minerały i zyskać zdrowe nawodnienie. Z tego powodu jest to coś dla osób, które:

  • nie lubią smaku wody i szukają alternatyw,
  • szukają zdrowego napoju izotonicznego,
  • chcą szybko uzupełnić minerały.

W ofercie naszego sklepu poza suplementami i kosmetykami Forever znaleźć można też gotowy aloes do picia w różnych smakach, takich jak żurawina czy brzoskwinia.

Aloes smakowy do picia na imprezę

Charakterystyczny smak aloesu jest na tyle oryginalny, że świetnie sprawdzi się podczas imprezy. Można na jego bazie przygotować zarówno zwykłe drinki alkoholowe, jak i oryginalne soft-drinki i napoje dla dzieci. Warto eksperymentować i tworzyć aloesowe odsłony klasyków takich jak Mohito czy Long Island Ice Tea. U nas możesz dostać gotową herbatkę aloesową do picia – to jeszcze bardziej uprości przygotowywanie mrożonych, aloesowych herbat.

Aloes do picia dla urody?

Ostatnio sporo mówi się też o aloesowych kosmetykach. Zamiast kupować gotowe, w których zazwyczaj samego aloesu jest niewiele, możesz postawić na domowe maseczki, które przygotujesz na bazie aloesu do picia. Okłady z herbatki aloesowej będą miały działanie lekko łagodzące i sprawdzą się np. po dniu spędzonym na słońcu. Z kolei najpopularniejsza maseczka na bazie aloesu to łyżka aloesu do picia połączona z żółtkiem jednego jajka. Wystarczy położyć taką miksturę na twarz i zmyć po 15 minutach. To oczywiście tylko baza, którą można dowolnie modyfikować zależnie od potrzeb cery. Równie dobrze może sprawdzić się maseczka aloesowa z miodem idealna do skóry suchej. Jeśli szukasz gotowych rozwiązań, zapraszamy na naszą stronę (https://forever-aloe.pl/) do działu z kosmetykami i suplememtami Forever.

Leave a comment