W świecie mody, nie tylko ubrania podlegają różnym trendom, ale także manekiny, które służą do ekspozycji najnowszych kolekcji. Od rodzaju manekina często zależy jak dobrze dana część garderoby będzie się prezentować i czy uda się odpowiednio zaprezentować dodatki. Warto zapoznać się z podstawowym podziałem manekinów męskich i wykorzystać tę wiedzę do przygotowania wystawki sklepowej, która będzie zwracać uwagę potencjalnych klientów.
Manekin męski – manekiny całopostaciowe abstakcyjne i naturalne
Figury z witryny sklepowej powinny posturą przypominać człowieka, ale stopień tego podobieństwa może się różnić. Naturalne manekiny całopostaciowe dążą do tego, żeby jak najbardziej oddać podobieństwo. Często oprócz realistycznych sylwetek, zarysowanych mięśni oraz widocznych rysów twarzy, posiadają także syntetyczne włosy. Zazwyczaj maluje się je na kolor przypominający skórę lub na biało. Manekiny abstrakcyjne z kolej dużo bardziej umownie oddają wygląd człowieka. Nie posiadają włosów, ani tym bardziej rysów twarzy. Występują w różnych nienaturalnych kolorach. Nie oznacza to jednak, że są gorsze czy zrobione z mniejszą dbałością o jakość wykonania. Dobrze sprawdzają się przy wyrazistych kolekcjach i ciekawie prezentują się za wystawowym szkłem lub w sklepie o specyficznym wystroju.
Manekin męski – manekiny całopostaciowe z ruchomymi częściami i bez
Wśród manekinów męskich można znaleźć także modele, które posiadają ruchome części. Mobilna głowa nie jest rzadkością, a niektórzy także decydują się na jej zdjęcie. Bardziej zaawansowane figury natomiast posiadają także regulowane ręce, które są szczególnie użyteczne przy prezentowaniu dodatków, zegarków czy neseserów. Więcej na ten temat możesz zobaczyć na stronie https://sklep.moremannequins.pl/. Manekiny bez ruchomych części także mają swoje zastosowanie, zwłaszcza kiedy posiadają ciekawe i nietypowe pozy. Układem dłoni mogą eksponować sportowy zegarek oraz bluzkę na krótki rękaw, bez widocznych stawów w zgięciu ręki, które psułyby stylizację.