Nieprzeciętna estetyka, czyli walory zlewów granitowych

Zastanawiać się można czemu zlewy granitowe zyskały tak nagle na popularności? Jednak nad czym się tutaj zastanawiać, niech produkt obroni się sam.

Patrzysz, widzisz, kupujesz

Ze zlewozmywakami granitowymi jest jak z pączkami, widzisz go w cukierni i nie możesz się oprzeć. Chcesz go mieć od razu i czym prędzej wyrzucić stary, stalowy zlew.

Zlewy granitowe mają to do siebie, że są po prostu ładne i estetyczne w swoim wykonaniu. Jest na rynku tak wiele wzorów i kolorów, że każdy może znaleźć produkt odpowiadający swoim wymaganiom. Rozróżniamy kilka rodzajów zlewów granitowych:

  • Zlewy jednokomorowe
  • Zlewy dwukomorowe
  • Zlewy półtorakomorowe
  • Zlewy narożne
  • Zlewy podblatowe

Niektóre z wymienionych zlewów mogą posiadać dodatkowo ociekacz, a inne nie ze względu na sposób montażu. Mogą różnić się wielkością, głębokością, kształtem, a także kolorem.

Zlew granitowy – utrzymanie czystości

Zlewozmywaki granitowe zostały wykonane w wyniku połączenia kamionki z żywicami. Takie połączenie w efekcie gwarantuje gładką powierzchnię. Jest to niezmiernie ważne w utrzymaniu czystości. Gładkie powierzchnię znacznie łatwiej się czyści. Ważna jest jednak systematyczność. Warto przecierać zlew po każdym użyciu miękką ściereczką lub gąbka, a z detergentów używać tylko tych, które nie mają żrących właściwości. W zupełności wystarczy płyn do mycia naczyń lub naturalne środki czyszczące. Systematyczność jest w przypadku zlewów granitowych bardzo ważna, ponieważ mimo swojej gładkiej powierzchni, posiadają w swojej strukturze mikropory. Narażone na ostre środki chemiczne, mikropory mogą zostać uszkodzone i rzutować na wierzchnią warstwę zlewu. Po uszkodzeniu struktury zlewu, niestety produkt jest nie do odratowania. Oczywiście można pokusić się o impregnowanie takiego zlewu, jednak utrzymanie go w czystości będzie znacznie trudniejsze, a dodatkowo mogą tworzyć się na nim ciężkie do usunięcia odbarwienia.

Idealne do dowolnej aranżacji

W chwili obecnej zlewy granitowe zdyskredytowały inne zlewy wykonane z innych materiałów i niezaprzeczenie są najczęściej wybieranymi zlewozmywakami przez klientów. Za ich wyborem przemawiają walory estetyczne. Każdy klient znajdzie w zlewach granitowych coś, co go urzeknie. Dla jednych będzie do kształt, dla innych dodatkowe akcesoria, a jeszcze innym przypadnie do gustu kolor, który wbrew pozorom nie jest taki oczywisty. Gama kolorystyczna jest w tym momencie tak duża, że nie sposób wybrać ten jedyny. Poza jednolitymi kolorami pojawiają się również połączenia z brokatem, co dodatkowo urzeka kupujących. Jedno jest pewne, zlewozmywaki granitowe doskonale sprawdzą się do różnorodnych aranżacji utrzymanych w odmiennych stylach.

Leave a comment