Piaskowanie – zadbaj o higienę jamy ustnej

Wizyty u dentysty często kojarzone są z nieprzyjemną koniecznością. W większości jednak, taki pogląd mają osoby, które zazwyczaj udają się do gabinetu z nagłym bólem lub mają przykre doświadczenia z leczeniem kanałowym. Warto mimo wszystko zainteresować się, co tak naprawdę jest w stanie zaoferować nam nasza klinika stomatologiczna, gdyż może okazać się, że jest wiele ciekawych i w gruncie rzeczy bezbolesnych zabiegów, które mogą dla naszego uzębienia zdziałać wiele dobrego. Zwróć uwagę chociażby na piaskowanie, które może korzystnie wpłynąć zarówno na higienę jamy ustnej, jak i na estetykę Twojego uśmiechu.

Piaskowanie – jak wygląda zabieg?

Piaskowanie to w zasadzie dość prosty zabieg. Wykonuje się go przy użyciu maszyny zwanej piaskarką, która pompuje wodę pod ciśnieniem, razem z piaskiem stomatologicznym, czyli drobinami czyszczącymi. Dzięki wodzie, piasek dostaje się nawet w niedostępne miejsca, do których czasem nie dosięgamy szczoteczką. Proszek, który powstaje w wyniku tego procesu, jest odprowadzany przez odsysacz. Po zabiegu nie odczujesz raczej żadnych nieprzyjemnych skutków i szybko zobaczysz efekty, jednak wskazane jest przez dwa kolejne dni, unikanie spożywania substancji powodujących przebarwienia.

Piaskowanie – jakie korzyści przynosi?

Dlaczego warto korzystać z dodatkowych zabiegów higienicznych, takich jak piaskowanie? Niewątpliwie po to, aby czuć świeżość w jamie ustnej oraz zadbać o czystość miejsc, które szczoteczka na co dzień omija. Pozbywasz się w ten sposób płytki nazębnej, czyli lepkiego osadu, który osiada na szkliwie oraz pozostałości kamienia. Znika także część przebarwień, które powstały w wyniku picia kawy czy palenia papierosów. Przeczytaj więcej o spodziewanych efektach na stronie https://alldente-stomatolog.pl/wybielanie.

Piaskowanie – z jakimi zabiegami warto łączyć?

Jeśli masz możliwość wykupienia pakietu zabiegów dentystycznych, możesz rozważyć dołączenie do nich piaskowania. Stomatolog podpowie Ci zapewne, że warto uruchomić piaskarkę po skalingu, aby pozbyć się resztek kamienia nazębnego. Może także zalecić piaskowanie przed wybielaniem.

Leave a comment