Podręczniki medyczne podstawą wiedzy każdego studenta

Medycyna jest kierunkiem studiów wymagającym opanowania ogromnej ilości materiału – często we własnym zakresie, gdyż nie wszystko da się przerobić w trakcie wykładów czy zajęć. Co prawda, prowadzący wskażą odpowiednią literaturę, czy to poprzez sylabus, czy też w konsultacji osobistej. Niemniej jednak, wymaga się tu dużego zaangażowania po stronie studenta.

Na szczęście, podręczniki medyczne są stosunkowo łatwo dostępne, zwłaszcza w takich miejscach jak uczelnia wyższa. Dla studenta medycyny stanowią one niezastąpione źródło wiedzy. Czy jednak ich zastosowanie ogranicza się tylko do przygotowania przyszłych lekarzy i innych pracowników medycznych?

Podręczniki medyczne i ich wykorzystanie

Główne wykorzystanie podręczników medycznych zostało już wspomniane i jest to umożliwienie studentowi ukończenia studiów oraz zdobycia upragnionego zawodu. Niemniej jednak, książki dla studentów medycyny mogą mieć szersze zastosowanie.

Z podręczników medycznych skorzystają przede wszystkim osoby pracujące w medycynie i zawodach pokrewnych. Praca lekarza wymaga ciągłego dokształcania. Mogłoby się wydawać, że podręczniki medyczne zawierają informacje, które lekarz już posiada, lecz książki te będą zawsze rzetelnym źródłem wiedzy, które powinno zawierać informacje zgodne z bieżącym stanem nauki. Gwarantują to poszczególne wydawnictwa specjalizujące się w danych obszarach, które dokładnie weryfikują informacje przed dopuszczaniem ich do publikacji. Poza tym, nawet posiadaną już wiedzę zawsze dobrze jest odświeżyć.

Oczywiście, osoby niezwiązane z zawodami medycznymi również mogą korzystać z podręczników medycznych w charakterze hobbystycznym. Możemy wiele się z takiej lektury dowiedzieć, a czasami nowa wiedza będzie nawet przydatna w codziennym życiu, np. jeśli dotyczy to choroby lub schorzenia, które dotknęło nas osobiście lub osobę nam bliską. Nasza ciekawość może wynikać z różnych powodów. Najważniejsze to korzystać ze sprawdzonych źródeł wiedzy.

Przyszłość książek tradycyjnych

Niektóre osoby przewidują, że książka elektroniczna ewentualnie wyprze tę tradycyjną, jednak raczej nie dojdzie do tego w najbliższym czasie. Przede wszystkim, nie wszyscy użytkownicy lubią korzystać z elektronicznych czytników, a co więcej, mówi się o tym, aby ograniczać patrzenie na ekrany i ich intensywne światło przez długi czas. Ponadto, książka w formie fizycznej może dodatkowo posłużyć do sporządzenia własnych zapisków czy zaznaczenia najważniejszych informacji – co może być dość istotne, jeśli mówimy o podręcznikach medycznych.

Jeśli zaś chodzi o konkurencyjność Internetu, książka wydana przez profesjonalne wydawnictwo zawsze będzie miała nad nim przewagę w kwestii wiarygodności informacji. Sieć jest bowiem miejscem, gdzie opublikować można wszystko, trudno więc mieć stuprocentową pewność co do prawdziwości znalezionych twierdzeń.

Księgarnia naukowa Medicon

Księgarnia naukowa Medicon istnieje od 1990 roku i od samego powstania specjalizuje się w sprzedaży książek oraz podręczników z zakresu wiedzy medycznej. To właśnie to bogate doświadczeniu oraz znajomość branży pozwala im zaoferować wartościowe źródła informacji dotyczące poszczególnych obszarów. Są to pozycje zróżnicowane, dedykowane odrębnym specjalizacjom. Znajdują się wśród nich zarówno książki specjalistyczne, jak i medyczne podręczniki akademickie czy repetytoria dla maturzystów i kandydatów na uczelnie medyczne. Dostępna oferta obejmuje pozycje z zakresu m.in. medycyny ogólnej, alergologii, anestezjologii, biochemii, biofizyki, biologii, chemii, chirurgii, chorób zakaźnych, dermatologii, diabetologii, dietetyki, endokrynologii, farmacji, fizyki, genetyki, ginekologii i położnictwa, immunologii, kosmetologii, medycyny naturalnej, medycyny ratunkowej, mikrobiologii, okulistyki, pediatrii, pielęgniarstwa, psychiatrii, reumatologii, seksuologii, urologii. Wszystkie książki oferowane w księgarni są publikowane przez renomowane wydawnictwa specjalizujące się w tego typu publikacjach. W ofercie znajdują się również wydania angielskojęzyczne.

Leave a comment