Żel borowinowy – do codziennej pielęgnacji i masażu

Żel borowinowy to doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji skóry, która staje się optymalnie nawilżona i odżywiona. Świetnie nadaje się on także do wykonywania masażu klasycznego, kosmetycznego lub sportowego. Dowiedz się, jakie właściwości ma żel borowinowo-solankowy i dlaczego warto go stosować.

Pielęgnacja skóry na co dzień – dlaczego jest tak ważna?

Codzienna pielęgnacja skóry ma ogromne znaczenie. Od tego, w jaki sposób troszczysz się o swoją skórę na co dzień, w głównej mierze zależy jej kondycja. Jak zatem sprawić, by wyglądała ona nie tylko pięknie, ale i zdrowo? Dobierając kosmetyki pielęgnacyjne, miej na uwadze przede wszystkim potrzeby swojej skóry – poza dogłębnym nawilżeniem, może ona wymagać dodatkowego odżywienia czy bardziej intensywnej regeneracji. Ponadto, oprócz codziennych czynności, takich jak oczyszczanie czy nawilżanie, co jakiś czas warto sprezentować skórze masaż. Idealnie nadaje się do tego żel borowinowy, wyróżniający się wieloma cennymi właściwościami.

Żel borowinowy – zalety i właściwości

Żel borowinowo-solankowy w naturalny sposób wspiera zdrowie skóry. Wspaniale sprawdza się zarówno przy codziennej pielęgnacji, jak i podczas masażu skóry. Pomaga niwelować objawy problemów z naczynkami, redukuje oznaki starzenia się skóry i opóźnia powstawanie nowych oraz zapewnia intensywną regenerację skóry zniszczonej i pozbawionej elastyczności. Regularnie stosowany pozwala również zmniejszać objawy cellulitu, zapobiegać odleżynom, wzmocnić skórę suchą i łuszczącą się oraz przywrócić jej witalność.

Żel borowinowy wykorzystywany do wykonywania masażu redukuje i łagodzi obrzęki nóg, pozostawiając cudowne uczucie świeżości i odprężenia. Kosmetyk zapewnia też głębokie i długotrwałe nawilżenie skóry, która staje się doskonale odżywiona, elastyczna i naprężona, nie przejawia oznak zmęczenia i odzyskuje zdrowy, promienny wygląd. Żel borowinowo-solankowy to także wsparcie w walce z rozszerzającymi się i pękającymi naczyniami krwionośnymi. Produkt pobudza również mikrokrążenie, wspomagając proces oczyszczania skóry z toksyn i innych zanieczyszczeń.

Kosmetyki z borowiną – naturalnie skuteczne

Kosmetyki z borowiną od dłuższego czasu cieszą się coraz większą popularnością. Gamę produktów z borowiną, oprócz żelu do codziennej pielęgnacji i masażu, tworzą między innymi borowinowe żele pod prysznic, peelingi borowinowe do ciała oraz mydła borowinowe. Jako że ich działanie się uzupełnia, najlepsze efekty przynosi stosowanie całej serii kosmetyków. Czemu jednak zawdzięczają one swoją skuteczność?

Sekret tkwi w borowinie – to rodzaj torfu, w znacznym stopniu przetworzony przez bakterie. Borowina zawiera szereg cennych składników odżywczych, mikroelementów oraz soli mineralnych wapiennych, żelazowych i glinkowych, które mają korzystny wpływ zarówno na zdrowie skóry, jak i kondycję całego organizmu. W połowie XIX wieku w Polsce zaczęto wykonywać kąpiele borowinowe, natomiast dziś składnik ten jest też wykorzystywany w procesie produkcji kosmetyków.

Leave a comment