Jak rozwiązać problem łysienia u mężczyzn?

Jak wskazują statystyki, około 50% mężczyzn do 50 roku życia ma problemy z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem. Proces łysienia rozpoczyna się w różnym wieku, podobnie jak siwienie, ma różne podłoża i dostarcza sporego dyskomfortu wpływając na atrakcyjność mężczyzny. Wielu panów mimo wszystko uważa, że tak po prostu musi być lub że to kwestia genów, jednak warto zgłębić temat nadmiernego wypadania włosów od podszewki, aby móc skutecznie temu zaradzić i opóźnić proces łysienia maksymalnie jak to tylko możliwe.

Co może być przyczyną łysienia?

O łysieniu mówimy wówczas, kiedy z naszej głowy zaczyna wypadać nagminnie zbyt duża ilość włosów, a nowe nie odrastają w ogóle lub odrastają na tyle wolno, że na głowie pojawiają się gołe miejsca odsłaniające skórę w całej okazałości. Do przyczyn łysienia możemy zaliczyć:

  • Odchudzanie i złą dietę
  • Anemię
  • Choroby endokrynologiczne
  • Przemęczenie
  • Stres
  • Intensywny wysiłek fizyczny
  • Palenie papierosów
  • Nadużywanie alkoholu

Jednak najczęstszą przyczyną łysienia u mężczyzn jest nieprawidłowe działanie hormonów męskich, tak zwanych androgenów. Jednym z nich jest testosteron, który przyjmując aktywną formę w organizmie (DHT) wpływa na kurczenie się mieszków włosowych, osłabia cebulki, sprawia, że włosy rosną wolniej, a w kolejnym stadium prowadzi do całkowitego zaniku włosów na głowie. Dobra wiadomość jest taka, że nawet jeżeli łysienie androgenowe jest kwestią dziedziczną lub uwarunkowaną genetycznie, to istnieją sposoby aby temu zaradzić.

Jak objawia się łysienie androgenowe?

Łysienie androgenowe może rozpocząć się nawet w wieku 30 lat. Postępuje powoli, jednak im szybciej zacznie dochodzić do utraty włosów, tym gorsze są rokowania na przyszłość, dlatego warto obserwować swoje włosy. W przypadku łysienie androgenowego należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • Czy wypadanie włosów nieustannie postępuje?
  • Czy włosy stają się słabsze i co raz bardziej cienkie?
  • Czy masz zakola lub zauważyłeś zmniejszenie ilości włosów na czubku głowy?
  • Czy co raz trudniej ułożyć Ci włosy w satysfakcjonujący sposób, a fryzura nawet po utrwaleniu nie jest w stanie utrzymać się kilka godzin?

Jeżeli zaobserwowałeś jakiekolwiek niepokojące zmiany związane z włosami, koniecznie udaj się do dermatologa, który będzie mógł ocenić stan skóry głowy i włosów, a także podjąć odpowiednie leczenie.

Jakie leki i suplementy mogą pomóc w przypadku łysienia u mężczyzn?

Poza leczeniem dermatologicznym lub w przypadku jego braku warto przyjmować suplementy, które pomogą zahamować proces łysienia. Na rynku znajdziemy wiele tabletek przeciwko wypadaniu włosów, jednym z nich jest Folisin https://vesmed.pl/folisin/. Preparat bazujący na naturalnych składnikach takich jak: ekstrakt z pestek dyni, ekstrakt z owoców palmy sabałowej, ekstrakt z owoców pieprzu czarnego, AnaGain™ Nu, a także bogaty w witaminy i minerały ma zapobiegać nie tylko nadmiernemu wypadaniu włosów, ale także je wzmocnić, zahamować konwersję testosteronu do DHT oraz przyspieszyć wzrost nowych włosów. Folisin dodatkowo odżywia skórę głowy i zatrzymuje proces siwienia. Jego naturalny skład wpływa na bezpieczeństwo jego stosowania, jednak jak w przypadku każdego suplementu, warto przed zastosowaniem zapoznać się z pełną listą składników, wykluczyć ewentualne reakcje alergiczne, a w razie wątpliwości skonsultować jego zażywanie z lekarze. 

Leave a comment