Laserowe usuwanie przebarwień

Wiele osób boryka się z problemem przebarwień, które są wynikiem nadmiernej produkcji melaniny. Dzięki nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej możliwe jest ich całkowite usunięcie bez użycia skalpela. Przebarwienia są trudne do zakamuflowanie nawet  pod ciężkim makijażem, dlatego z pomocą przychodzą tutaj zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Czym są przebarwienia?

Przebarwienia mają postać ciemnych i drobnych plamek występujących na odsłoniętych częściach ciała. Najczęściej występują na twarzy, dekolcie, a także rękach. Zazwyczaj pojawiają się one na skutek silnego promieniowania słonecznego przyczyniającego się do nagromadzenia się melaniny. Przebarwieniami określa się piegi, ostudę, plamy soczewicowate, a także przebarwienia pozapalne.

Przyczyny powstawania przebarwień

Za powstawanie przebarwień odpowiada promieniowanie słoneczne, zaburzenia hormonalne, stany zapalne skóry, menopauza, zażywanie doustnej antykoncepcji, stosowanie zastępczej terapii hormonalnej, nadczynność tarczycy, niedoczynność nadnerczy, ciąża, a także menopauza i stosowanie substancji fotouczulających, które zawierają niektóre leki, kosmetyki, a także zioła. Więcej na temat przebarwień możesz przeczytać w Poradniku Medeste Clinic – https://www.medeste.pl/poradnik/przebarwienia-skory-co-warto-wiedziec/. Dowiesz się co przyczynia się do powstawania przebarwień, a także jak się ich pozbyć.

Laserowe usuwanie przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień to zabieg cieszący się dużą popularnością, ponieważ nie wymaga specjalnego przygotowania przez pacjenta, jedynym warunkiem jest dokładne oczyszczenie skóry i brak świeżej opalenizny. Do zabiegu wykorzystuje się nowoczesny laser, emitujący wiązkę światła na określone obszary, która jest następnie absorbowana przez melaninę. W wyniku tego dochodzi do podgrzania komórek, w których zawarty jest barwnik, a w efekcie ich zniszczenia. Po wykonanym zabiegu leczone obszary stają się ciemniejsze, a następnie ulegają złuszczeniu. Zaletą zabiegu jest uzyskanie w krótkim czasie zadowalających efektów, a także możliwość szybkiego powrotu pacjenta do codziennego funkcjonowania

Peelingi chemiczne

Skuteczną metodą walki z przebarwieniami są również peelingi chemiczne, do których wykorzystuje się kwas trójchlorooctowy działający złuszczająco, kwas mlekowy, który wybiela przebarwienia, a także kwas kojowy będący inhibitorem tyrozynazy, która bierze udział w tworzeniu melaniny. Celem zastosowania peelingu chemicznego jest rozjaśnienie przebarwień posłonecznych, zmian barwnikowych powierzchniowych i naskórkowych, melasmy i zmian pozapalnych. Peelingi chemiczne nie tylko usuwają przebarwienia, ale są również bezbolesne, co jest ich Dodatkową zaletą w przypadku pacjentów wrażliwych na ból.

Mezoterapia

Mezoterapia to zabieg, który świetnie radzi sobie z przebarwieniami na twarzy, a także innych częściach ciała. Oddziałuje ona na proces produkcji melaniny, co sprawia, że mezoterapia pozwala uzyskać szybkie, a zarazem długotrwałe efekty w usuwaniu przebarwień. Zabieg ten polega na podaniu pod skórę koktajli zawierających substancje rozjaśniające, które przyczyniają się pobudzenia procesów odbudowy skóry. W celu uzyskania jak najlepszych efektów można połączyć zabiegi mezoterapii z peelingiem chemicznym.

Leave a comment