Niezwykłe trio: jakich minerałów nie może zabraknąć w naszej diecie?

Zdrowa dieta powinna nam dostarczać wszystkich tych składników odżywczych, których nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Ważną rolę zajmują tu składniki mineralne, których niedobory mogą stać się przyczyną wielu poważnych problemów ze zdrowiem.

Miłośnicy kawy nie powinni czuć się zaniepokojeni, ponieważ dobrze zbilansowana dieta nie powoduje żadnych niedoborów, nawet jeżeli nasz dzień rozpoczynamy od małej czarnej. Na explosia.pl znajdziesz najlepszej jakości kawy ziarniste oraz herbaty. W ofercie znajdują się m.in. mieszanki espresso, kawy do ekspresów ciśnieniowych oraz przelewowych, zestawy kawowe, czy aromatyczne herbaty. Kawy są świeżo palone i powstają w polskiej palarni, co zapewnia niezapomniane doznania smakowe. Odnajdziesz tu także coś dla fanów bardziej wyrazistych smaków – palone na stopień jasny lub średni kawy jednorodne z Kenii, Kostaryki, a także Afryki. Czas dostawy to jedyne dwa dni robocze – szybko i wygodnie. Najlepszy sklep z kawą online jest teraz także w zasięgu Twojej ręki!

Jakie minerały są dla nas wyjątkowo ważne? Oto trio, które dla naszego zdrowia jest wyjątkowo ważne.

Potas – dla zdrowych mięśni

Potas w naszym organizmie odgrywa bardzo ważną rolę. Brak odpowiednich ilości tego składnika mineralnego w diecie przyczynia się do pogorszenia stanu mięśni, wpływa też negatywnie na pracę układu nerwowego. Problemy z sercem, kłopoty z ciśnieniem – oto najczęstsze skutki braku potasu w diecie. W jakich produktach można go znaleźć? By uniknąć niedobory tego składnika mineralnego, koniecznie trzeba włączyć do swej diety banany oraz pomidory. Potas obecny jest też w ziemniakach, cytrusach oraz w suszonych owocach, np. w figach oraz morelach.

Żelazo – jak uniknąć anemii?

Niedobory żelaza mogą mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia, gdyż ten składnik mineralny odgrywa bardzo ważną role w transporcie tlenu. Brak odpowiednich ilości żelaza w diecie może tez negatywnie wpłynąć na naturalną odporność organizmu, może stać się również przyczyną anemii. Jak uniknąć takich problemów? Dzięki diecie, w której często będą się pojawiały takie źródła żelaza, jak: wątróbka, żółtka jaj oraz rośliny strączkowe i zielone warzywa liściaste.

Wapń – nie tylko dla zdrowych kości

Choć ten składnik mineralny kojarzony jest przede wszystkim ze zdrowymi i mocnymi kościami, jego rola jest znacznie większa. Wapń ma przecież ogromny wpływ na proces krzepnięcia krwi oraz na proces regeneracji organizmu. Niedobór wapnia może pogorszyć jakość naszego życia, a przede wszystkim przyczynić się do problemów związanych z poruszaniem się. Co robić, by nie dopuścić do takiej sytuacji? Podstawowe znaczenie ma tu zdrowa dieta, w której regularnie pojawiają się: nabiał, warzywa strączkowe oraz warzywa zielonolistne.

Składniki mineralne mają ogromny wpływ na nasz organizm, a ich niedobory mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji. Warto o tym pamiętać i tak układać swe codzienne menu, by znalazło się w nim możliwie jak najwięcej tych produktów, w których te ważne minerały pojawiają się w większych ilościach.

Leave a comment