Rower gravelowy – idealny na różnorodne warunki

Cieszą się bardzo dużą popularnością, można je spotkać w niemal każdym sklepie rowerowym a jego konstrukcja przystosowana jest do niemal każdego terenu – rower gravelowy to strzał w dziesiątkę dla każdego miłośnika jazdy na jednośladzie. Taki rower może okazać się idealnym wyborem, w szczególności, że odznacza się bardzo wysoką jakością, a co za tym idzie, wysokim komfortem jazdy. Rower gravel spełni więc wymagania nawet najbardziej wymagających sportowców.

Rower Gravel – charakterystyczne cechy

Dla wielu osób to rower idealny. Wyglądem przypomina każdy inny rower szosowy, jednak jego uniwersalność jest na o wiele wyższym poziomie. Idealnie sprawdza się w różnych warunkach i na różnorodnym terenie. Rower gravelowy (https://pieknyrower.pl/czym-jest-gravel/) cechuje się także niezawodnością a jeżdżenie na nim odznacza się bardzo wysokim komfortem. Rover typu gravel to pewnie dla wielu osób wciąż zagadka. Jest to sprzęt niemal całkowicie bezawaryjny, pochodzi ze Stanów Zjednoczonych a w sprzedaży pojawił się około 2015 roku.

Zyskał grono zwolenników nie tylko wśród osób, które potrafią na rowerze spędzić kilkanaście godzin, ale także wśród amatorów, dla których krótkie przejażdżki rowerowe są przyjemnością. Niezależnie od tego, po jakim terenie się przemieszczamy da sobie świetnie radę. Bardzo ważną cechą tych rowerów jest ich wygląd. Większość z modeli to unisex – pasują zarówno do kobiet jak i do mężczyzn. Posiadają uniwersalną budowę oraz kolory. W ofercie można znaleźć modele dedykowane oddzielnie kobietom i mężczyznom – wówczas różnią się trochę budową. Rowery typu gravel idealnie sprawdzą się zarówno w dalekich trasach przez różne tereny jak i w jeździe na co dzień.

Niezawodna budowa roweru typu gravel

Można pokusić się o stwierdzenie, że to połącznie roweru szosowego oraz przełajowego. Posiada duże, balonowe opony oraz hamulce tarczowe. Producenci w głównej mierze stawiają na komfort użytkowania a nie na jego wagę lub sztywność ramy. Znalezienie dla siebie odpowiedniego modelu nie stanowi więc żadnego problemu.

Rower typu gravel posiada ramę umiejscowioną nieco niżej a także większy rozstaw kół. Posiada także hamulce tarczowe. Istnieje możliwość zamocowania błotników oraz bagażnika. Ramy najczęściej są aluminiowe, dlatego rowery są nie tylko lekkie, ale i wytrzymałe. Rower gravel posiada zazwyczaj osprzęt szosowy. Kierownice, które można spotkać to te typu baranek – delikatnie spłaszczone. Chcąc wybrać więc idealny rower dla siebie należy zwrócić uwagę na jego podstawowe parametry i dopasować do swoich wymagań.

Leave a comment