Sushi bar – jaki lokal wybrać?

Jeszcze niedawno coś takiego jak sushi bar, było w Polsce synonimem luksusu oraz egzotyki. Danie, które bardzo często zawiera surową rybę lub owoce morza, wcale nie tak popularne w polskiej kuchni, sprawiało że niewiele osób miało odwagę tego próbować. Sushi więc było daniem dla smakoszy, biznesmenów i elit. Jednak dziś można śmiało stwierdzić, że Polacy pokochali sushi, a restauratorzy wyszli im naprzeciw. Dzisiaj mamy w kraju wiele lokali, w których ta japońska potrawa jest serwowana. Różnią się one od siebie wystrojem, cenami oraz częścią pozycji z menu. Jak wybrać sushi bar dla siebie? A może lepiej delektować się sushi w domu?

Sushi bar – na specjalną okazję

Dawniej sushi bary uchodziły za eleganckie restauracje z oryginalnym, typowo japońskim wystrojem. Atmosfera w nich panująca bywała nieco oficjalna, dlatego sprzyjała na przykład biznesowym negocjacjom. Dziś, wciąż istnieją podobne lokale i zdecydowanie warto wybrać się do nich, aby zaznać odrobiny luksusu, kiedy świętujemy specjalną okazję. Kolacja w ekskluzywnym sushi barze to idealny pomysł na randkę w rocznicę ślubu lub nagrodę za awans w pracy. Należy jednak pamiętać, że w tego typu restauracjach, niemało zapłacimy za posiłek.

Sushi bar – na spotkanie ze znajomymi

Dla osób, które stronią od sztywnej atmosfery wystawnych lokali, również powstaje wiele miejsc, w których można skosztować sushi i przy okazji czuć się swobodnie. Takim miejscem dla mieszkańców Wrocławia będzie ten sushi bar https://sushicorner.pl/. Można w nim spotkać się ze znajomymi i miło spędzić czas. Nikt tam nie będzie także krzywo patrzył na nas, jeśli nie potrafimy jeść pałeczkami. Swoją przygodę z sushi, zdecydowanie lepiej jest rozpocząć we właśnie tego typu przyjaznym miejscu.

Sushi bar – na czas relaksu

Czasem warto po prostu się odprężyć i zostać w domu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w naszych chwilach odpoczynku, towarzyszyło nam pyszne jedzenie. Bardzo wiele sushi barów oferuje możliwość dowozu, więc warto z niej skorzystać, jeśli nie mamy zamiaru wychodzić. Można także skorzystać z takiego cateringu, kiedy urządzamy u siebie imprezę.

Leave a comment