Jak usunąć piegi? Metody domowe i gabinetowe

Piegi uznawane są często za urocze, lecz nie każda ich właścicielka czy właściciel są z nich zadowoleni. W jaki sposób można usunąć piegi?

Piegami nazywa się niewielkie przebarwienia, jakie widoczne są głównie na skórze twarzy i rąk. Obecnie piegi można usuwać. Jakie metody wybrać? Gdy chodzi o usuwanie piegów Kraków oferuje dostęp do sklepów oraz gabinetów medycyny estetycznej. Co wybrać, aby pozbyć się piegów?

Domowe metody usuwania piegów

Przebarwienia na skórze jak piegi mogą być usuwane domowymi metodami. Do dyspozycji są specjalne kosmetyki, które mogą rozjaśnić skórę i tym samym zmniejszyć widoczność przebarwień.

Bardzo dobre efekty dają przede wszystkim kosmetyki zawierające w składzie kwasy, które potrafią delikatnie, ale skutecznie rozjaśniać widoczne na skórze przebarwienia. Dobrym wyborem będą również kosmetyki z ekstraktem z cytrusów, które także mają naturalne właściwości rozjaśniające.

Należy też pamiętać o tym, by regularnie stosować kremy ochronne z filtrem UV, aby nie doprowadzić do dalszego powstawania przebarwień skórnych.

Osobom chcącym zakupić kosmetyki na usuwanie piegów Kraków daje łatwy dostęp do sklepów prowadzących sprzedaż niezbędnych produktów na przebarwienia.

Gabinetowe metody usuwania piegów

Gdy chodzi natomiast o gabinetowe usuwanie piegów Kraków zapewnia dostęp do zabiegów, które pozwalają na jeszcze skuteczniejsze pozbycie się do przebarwień skórnych widocznych na twarzy i na ciele.

Do usuwania piegów stosowane są przede wszystkim zabiegi na bazie kwasów – peelingi medyczne, a także zabiegi laserowe. Dostępne są także zabiegi wykorzystujące specjalne składniki aktywne o działaniu wybielającym.

Dla osiągnięcia najlepszych wyników zabiegi służące do usuwania piegów bardzo często trzeba wykonać kilkukrotnie. Liczba zabiegów oraz częstotliwość ich wykonywania zależne są głównie od efektów.

Po zabiegach usuwania piegów w gabinetach i klinikach medycyny estetycznej należy pamiętać również o ochronie skóry przed promieniowaniem UV za pomocą kosmetyków z wysokimi filtrami.

Leave a comment